...

בר ובת מצווה בכל הנשמה

שואלים את עצמכם מהי הדרך לחגוג עם ילדכם את בר/בת המצווה? מתלבטים כיצד להתכונן ליום הגדול ולעשות אותו משמעותי לבתכם /בנכם ולמשפחה כולה?

ילדיכם הגיעו לגיל המצוות ואתם מעוניינים להיות שותפים לחוויה משמעותית וייחודית. אנו, בכל הנשמה, מציעים לכל המשפחה ידע וכלים מגוונים ויצירתיים כך שתחוו טקס המשלב בין המסורת היהודית לתפיסת עולם פלורליסטית ושוויונית ולא פחות חשוב טקס בהתאמה אישית בו ולאורך כל התהליך אתם שותפים מלאים.

להורדת חוברת מידע, לחצו כאןבמשך למעלה מעשרים שנה בחרו לעבור איתנו, בקהילת כל הנשמה, מאות משפחות הן בבחירה לקיים טקס קהילתי בתפילת שחרית בשבת בשילוב עם קורס הכנה - בר ובת מצווה ישראלית, הן בקיום טקס פרטי בקהילה והן בהצעה של מורים ללימוד הטעמים לקריאה בתורה ובהפטרה.


הקורס הבא יחל ב-

15.03.2017 - להרשמה


קורס בר ובת מצווה ישראלית

החודשים הקודמים לטקס מהווים את הזמן המתאים להכנת כל בני המשפחה לקראת המעמד, ועל כן אנחנו מזמינים אתכם לצאת יחד לדרך מלאת תגליות במסגרת קורס בר ובת מצווה ישראלית בקהילת כל הנשמה. הקורס מורכב מ-9 מפגשים שבועיים בהם נעסוק בזהותנו האישית והיהודית ומקומה של המסורת והקהילה בחיי היום-יום שלנו. במסגרת הקורס אנו מזמינים את המשפחה הקרובה לעצור ולחשוב על שאלות הנוגעות לזהות היהודית- ישראלית, על משמעות טקס העלייה לתורה, מקורות ומנהגים של בר ובת המצווה, הכנת הדרשה האישית, הנחת תפילין משותפת עם ילדי הקורס ועוד. הקורס חוויתי ומהנה ומשלב סיורים ופעילויות מגוונות המותאמות לילדים ולהורים יחד.

ליווי אישי לקראת הטקס

בנכם/בתכם יופנו למורה פרטי ללימוד טעמי המקרא ולקריאה בתורה ובהפטרה. הכנת הדרשה והטקס ילוו באופן אישי על-ידי רכזת התוכנית ורב הקהילה. לקראת הטקס תערך חזרה מקדימה עם רב הקהילה.

טקס העלייה לתורה בקהילת כל הנשמה

התפילה בכל הנשמה היא תפילה משפחתית, נעימה ושיוויונית. 

טקס קהילתי: ניתן לקיים את הטקס במסגרת קהילתית בתפילת שחרית של שבת יחד עם קהילת כל הנשמה. בטקס זה ניתן לשלב את בני המשפחה והחברים להנחיית חלקים שונים מהתפילה, העליה והקריאה בתורה. קורס בר ובת מצווה ישראלית הינו תנאי הכרחי לקיום טקס בתפילת שחרית של שבת בקהילה.

טקס פרטי: ניתן לקיים טקס פרטי עבור חבריכם וקרובי משפחתכם בתפילת מנחה של שבת, שחרית בימי שני או חמישי. בטקסי מנחה ויום חול ניתן להשפיע על אופי התפילה ולעצב טקס על פי רוחכם ורוח הקהילה. כמו כן, אנו מציעים עבורכם טקס יחודי בכותל המערבי (עזרת ישראל).

לפרטים נוספים על התוכנית והעלייה לתורה, אנא צרו קשר עם בנימין מיניץ'.

  bmitzvah@kkh.org.il

  02-6724878 


התוכניות בקהילת כל הנשמה מתקיימות בתמיכת:
בניית אתרים ITdesigns  |  עיצוב busybee design
קהילת כל הנשמה, רחוב אשר 1, בקעה ירושלים 9347001, טלפון: 02-6724878 פקס: 026716537
דוא"ל: kolhaneshama@kkh.org.il