צדקה ולחמא


לקהילה שתי קרנות לתמיכה בנזקקים ובמיעוטי יכולת. קרן הצדקה של הקהילה עוזרת לבני אדם פרטיים בעת הצורך. קרן לחמא מעניקה תלושי מזון למשפחות שנפלטו ממעגל העבודה ועוסקת בעזרה במזון לזקוקים לכך.

לפרטים נוספים, אנא פנו למשרדי הקקהילה: kolhaneshama@kkh.org.il

קרן הצדקה

חברי כל הנשמה מתגאים בפעולות הקהילתיות שלנו בתחום הצדקה.

קרן צדקה מגייסת את רוב משאביה באמצעות פרוייקט משלוח מנות בפורים וביריד הקהילתי המתקיים בדרך כלל במאי או יוני. בנוסף חברים רבים תורמים תרומות נדיבות לקרן כדרך לציון  רגעים משמעותיים בחייהם או כדרך לכבד את זכרון יקיריהם

חברי הקהילה הזקוקים לתמיכה מוזמנים להגיש בקשה לסיוע דרך משרדי הקהילה. בנוסף, מענקים ניתנים עבור אנשים המפונים לקרן על ידי חבר קהילה. כל בקשות מטופלות בסודיות .

במהלך השנים האחרונות, נתנו, בין השאר, התמיכות הבאות:
  
  • תמיכות נתנו לחברי קהילה וגם לאנשים שאינם חברי קהילה אשר עמדו בפני קשיים רפואיים ופיננסיים. מבין המשפחות הרבות בהם תמכה הקרן נציין משפחת מהגרים אשר נתנו לה תמיכה בטיפול שיניים.
  • נתנו מלגות למשתתפים בחוג הבר-בת מצווה של הקהילה.
  • נתנה תמיכה לרכישת צעצועים חינוכיים עבור גן ילדים בבית ספר יסודי ערבי הסמוך לאבו תור.
  • מלגות נתנו לתלמידים בבית ספר תל"י בית חינוך, כדי לכסות את ההוצאות של רכישת מחשבים אישיים וסיוע למשפחות אשר התקשו במימון נסיעת ילדם למסע לפולין.
 

לחמא

לחמא הוא פרוייקט צדקה קהילתי שנועד לעזור לנזקקים הגרים בדרום העיר לצאת ממעגל העוני. כל חודש נתרם סכום קבוע ע"י חברי הקהילה ותורמים אחרים באמצעות הוראת קבע בבנק. עם הסכום שנאסף בכל חודש אנו קונים תלושי מזון אותם אנו מעבירים ללשכות הרווחה באיזור. מלכתחילה הבהרנו לרשויות הרווחה שמטרתנו אינה רק לעזור לנזקקים, אלא גם לעודד מבוגרים שמסיבה כלשהי נפלטו ממעגל העבודה או לא עבדו מעולם, לעשות כל מאמץ להשתלב (מחדש) בשוק העבודה. העזרה הכספית שאנו נותנים היא למעשה תמריץ שקבלתו מותנית במאמצים מעשיים של מקבלי התמיכה לפעול בכל הדרכים האפשריות למצוא עבודה.לפי בקשתנו מחלקות הלשכות את התלושים למשפחות בהן נעשה מאמץ להחלץ ממעגל העוני אם ע"י הכשרה מקצועית או פעילות אחרת למען חיפוש פרנסה. זהות המקבלים את התלושים אינה ידועה לנו ואיננו מבחינים בין ערבים ליהודים.

לחמא תומכת כיום במשפחות נזקקות בשלשה אזורים:  בקעה/תלפיות, תלפיות מזרח ובית צפאפא.  אנו עוזרים ל-30 משפחות כל חודש, 10 משפחות מכל אזור, כאשר כל משפחה מקבלת 300 ש"ח בתלושי מזון.  רוב המשפחות ממשיכות לקבל שוברים לתקופה של חצי שנה.  אנו מחלקים סה"כ של 9,000 שח' מידי חודש.  העובדים הסוציאליים שאיתם אנו בקשר מספרים שאנחנו בהחלט תורמים לשינוי אצל המשפחות. 

הנכם מוזמנים להצטרף לעבודה מקודשת זו על ידי תרומה לפרוייקט "לחמא".  אנו מודים לכם על כל סכום ומציעים לכם אפשרות גם לחתום הוראת קבע.  כל תרומה נותנת הטבה למס הכנסה.  אפשר לכתוב צ'ק לפקודת "קהילת כל הנשמה" מיועד לפרוייקט "לחמא".  

לפרטים נוספים, אנא פנו לעליזה במשרד הקהילה kolhaneshama@kkh.org.il

התוכניות בקהילת כל הנשמה מתקיימות בתמיכת:
בניית אתרים ITdesigns  |  עיצוב busybee design
קהילת כל הנשמה, רחוב אשר 1, בקעה ירושלים 9347001, טלפון: 02-6724878 פקס: 026716537
דוא"ל: kolhaneshama@kkh.org.il