פעילות נגד אפליה וגזענות

...

קהילת כל הנשמה שמה לה למטרה להשמיע קול ומחאה כנגד מקרי האפליה והגזענות במרחב הירושלמי ולפעול למען הפיכת ירושלים למקום פלורליסטי ומכיל. הקבוצה פעילה באירועי תג מאיר (פעולות מחאה נגד תקיפת מיעוטים), פועלת כנגד הדרת נשים מהמרחב הציבורי ומקיימת פעילויות שונות ברחבי ירושלים כגון הדלקת נרות בחנוכה בסימן שוויוני ובין-דתי וקריאת מגילת אסתר נשית.

קואליציית 'תג מאיר' מאגדת בתוכה 40 ארגונים ללא כוונת רווח מכל קצוות החברה ישראלית הפועלים נגד פשעי שנאה, טרור ואלימות יהודית נגד פלסטינאים. חברים בה פעילים למען זכויות אדם וקציני צבא. הקואליציה הוקמה בחנוכה 2011 על מנת להשמיע קול של סובלנות אל מול העלייה בפעילות הקיצוניות של כנופיות "תג מחיר", המבצעים פשעי שנאה בשם היהדות .

התנועה הרפורמית וקהילת כל הנשמה, נוטלים חלק פעיל בעבודתה של הקואליציה. שניים מחברי הקהילה חברים במזכירות הקואליציה, אחד מהם בתור נציג קהילת כל הנשמה. כל הנשמה רואה שליחות בשיפור פני החברה הישראלית כחלק מ'תיקון עולם' וקידום מסר של אנושיות וסובלנות כלפי כל בני אדם.

במהלך השנה האחרונה השתתפנו בעשרות מפגשי סולידריות עם קורבנות אירועי תג מחיר בכל רחבי הארץ. רבים מחברי כל הנשמה משתתפים באופן פעיל באירועי תג מאיר ומגיעים לאירועים אלו.

פורום תג מאיר מעורב במאמצים לקדם שינויי חקיקה ולהעלאת המודעות לנושא בקרב פוליטיקאים בפרט ובציבור הרחב בכלל. בתחום זה אנחנו עובדים מול חברי כנסת שונים כדי לקדם תיקון לחוק הפלילי שיכיל ענישה תקיפה כלפי מבצעי מעשי תג מחיר .

הישג חשוב נוסף בשנת 2013 היה הקמפיין המוצלח, בעזרת חברים מכל הנשמה ובסיוע משפטי של המרכז לפלורליזם יהודי, למניעת בחירתו של הרב הגזען שמואל אליהו לתפקיד הרב הראשי.
 
ביוני 2013 העניקה האגודה לזכויות האזרח בישראל לארגון את אות זכויות האדם ע"ש אמיל גרינצוויג ז"ל.

שנת 2013 נחתמה בהדלקת נר שמיני בחנוכה לכבוד הסובלנות ונגד ביטויי השנאה הגזעניים נגד לא-יהודיים בארץ.

לפרטים נוספים אודות השתלבות בפרוייקט זה נתן לפנות דני סאביץ mankal@kkh.org.il 

התוכניות בקהילת כל הנשמה מתקיימות בתמיכת:
בניית אתרים ITdesigns  |  עיצוב busybee design
קהילת כל הנשמה, רחוב אשר 1, בקעה ירושלים 9347001, טלפון: 02-6724878 פקס: 026716537
דוא"ל: kolhaneshama@kkh.org.il