תוכנית בני ובנות מצווה

תכנית בר בת מצווה.jpg

תכנית הבר/בת מצווה שלנו מציעה סדרה של סדנאות שבועיות ומתקיימת בשני מחזורים לאורך השנה בניהול רכז הקהילה. 
התכנית פופולארית מאוד בקרב ירושלמים שאינם חברי קהילה, אשר מחפשים דרך שוויונית ופלורליסטית להתחבר למסורת היהודית בד בבד עם חיזוק הרקע התרבותי והעדתי של כל משתתף/ת. 

פרטי התכנית:


התכנית החלה בימי ראשית הקהילה בשנות ה80. התכנית בנויה כסדרה בת 7 מפגשים שבועיים בשני מחזורים לאורך השנה. 
כל מחזור מיועד ל7-10 משתתפים/ות לקראת גיל המצוות. חלקם חברי קהילה וחלקם מגיע מכל רחבי ירושלים. משך כל סדנא שבועית הינו 90 דקות. 
בנוסף לסדנאות השבועיות, המשתתפים גם לוקחים חלק בפילות שחרית שבת, סיור במוזיאון ישראל, יוזמות חברתיות והתנדבותיות וטקס בר/בת מצווה אישי. 

התוכנית נוגעת במספר נושאים, ביניהם:

מהי התבגרות? 


חוויית המתבגר/ת בבית, בבית הספר, בקהילה מנקודת מבט חברתית. נושא זה מועבר בצורה בלתי פורמאלית באמצעות משחקים, הפעלות, קבוצות דיון ובעוד דרכים יצירתיות. 


מהי יהדות בשבילי?


היבטים שונים של טקסים ומוסורות יהודיים ומשמעותם עבור כל משתתף/ת. לדוגמא, נחקור את המאכלים היהודיים דרך בישול, נצא למוזיאון ישראל על מנת לחקור את הצד היצירתי של היהדות דרך אומנות כשנביט במוזיאון כמקום יצירה – דבר המאפשר לבני הנוער לדמיין עצמם יוצרים את יהדותם האישית. כמו כן נדון ביהדות אישית לעומת יהדות בבית. 


חפצים יהודיים


מהם הדברים והחפצים בחיי הילד שנושאים משמעות יהודית? כיצד זה משפיע על חייו/ה? כיצד הוא/היא מתחבר/ת באופן אישי לחפצים אלה?
יהדות וערכים
יסודות כלליים של היהדות הרפורמית. אתיקה, חברה, תיקון עולם וערכים יהודיים. 

טקס הבר/בת מצווה
מהו? מה משמעותו? האם זה המשך, התחלה או פרידה ממשהו בעל ערך בחיי הילד? נושא זה כולל גם הדרכה פרטית בעמידה בפני קהל על ידי חבר קהילה.

 

 
לפרטים והרשמה, נא שלחו מייל לכתובת programs@kkh.org.il


התכנית נתמכת על ידי קרן איגוד הנשים של הפדרציה היהודית של רוד איילנד, ארה"ב.