top of page
kלאתר.png
גוגל.png

להרשמה לימי ביקור לחצו כאן

 

 

בגן של קהילת כל הנשמה כל ילדה וילד מקבלים.ות מקום בטוח, דאגה אישית ותהליך התפתחותי וחינוכי תומך,

עם הערך המוסף של גן המחובר לקהילה!

הגן שלנו שואף להקנות לילדים.ות ערכים יהודיים ברוח התנועה ליהדות מתקדמת. צוות הגן, יחד עם צוות הקהילה והרב עודד, מעניק חוויה של חיים היונקים ממסורת ישראל, תוך גישה חינוכית פתוחה, שוויונית ופלורליסטית.

עבודתנו כוללת מפגשים עם תכנים יהודיים ועם בית-הכנסת תוך התנסות אישית וחווייתית.  

אנו שואפים לפתח בכל ילד.ה יצירתיות, עצמאות, אחריות והתחשבות בזולת.
הגן הינו מפגש ראשוני עם חינוך יהודי-רפורמי. אנו נשמח לפגוש אתכן.ם, ההורים, לאורך כל הדרך, במהלך שנות הגן וגם לאחריהן, בתנועת הנוער ובכל מעגלי החיים (טקסי בר ובת מצווה וכו').

אשכול הגנים כולל ארבע כיתות לגילאי שנה – ארבע שנים: כיתה אחת לילדים.ות בני שנה, כיתה אחת לבני.ות שנתיים, אחת לבני.ות שלוש (גילם בחודש ספטמבר) וכיתה לילדים.ות בני ארבע.
 
תכנית הגן

תכנית הגן מבוססת על לוח השנה העברי, ומכילה כנושאים מרכזיים את חגי ישראל והלוח העברי. באמצעות נושא החג, נעביר מידע על החג עצמו ועל הערכים היהודים והאוניברסאליים הקשורים בו.  התכנית תושלם ע"י נושאים אחרים כגון עונות השנה, גוף האדם, הטבע והצבעים. 
 
תפילה

כמעט בכל בוקר מתקיימת בגן תפילה, הכוללת תפילות מסורתיות כגון "שמע ישראל", "מודה אני"  ו"אדון עולם".  סביב אירועים מיוחדים נלמד את הברכות הנלוות. כמו כן נעודד את הילדים להביע את משאלות לבם דרך התפילה הפרטית שלהם. בימי ראשון אנו מקיימים טקס הבדלה. 
ראש חודש הינו יום חגיגי בגן ובו אנו עורכים ארוחה מיוחדת ומפגש עם הרב עודד מזור, רב הקהילה, בבית הכנסת.
 
קבלת שבת

מדי יום שישי אנו מקיימים קבלת שבת, שבה אופים חלות בכל יום שישי.  הבנים והבנות חובשים כיפות, מקדשים ומדליקים נרות.
כל הפעילות של יום שישי מוקדשת לנושא השבת: הכנת חלות, סיפורים על שבת, יצירה בנושא שבת. זוהי גם הזדמנות לכל ילד להביא לגן את "חווית השבת" שלו ושל משפחתו.

מעורבות ההורים

החגים בגנים הנם הזדמנות למעורבות ההורים דרך סדנאות, טקסים ופעילות המפגישה אותנו עם הסמלים של כל חג, אם במסגרת הגן ואם במסגרת הקהילה בכלל. מספר פעמים לאורך השנה נערכות פעיליות משותפות למשפחות הגנים והקהילה (קבלת שבת בערב שבת, עליה לתורה ועוד).
 

גן 5_edited.jpg
גן 1_edited.jpg
bottom of page