צדקה ולחמא

קרנות צדקא ולחמא

לקהילה שתי קרנות לתמיכה בנזקקים ובמיעוטי יכולת. קרן הצדקה של הקהילה עוזרת לאנשים פרטיים בעת הצורך. קרן לחמא מעניקה תלושי מזון למשפחות שנפלטו ממעגל העבודה ועוסקת בעזרה במזון לזקוקים לכך.

לפרטים נוספים, אנא פנו למשרדי הקהילה: kolhaneshama@kkh.org.il

קרן צדקה

קרן צדקה מגייסת את רוב משאביה באמצעות פרוייקט משלוח מנות בפורים. בנוסף חברים רבים תורמים תרומות נדיבות לקרן כדרך לציון רגעים משמעותיים בחייהם או כדרך לכבד את זכרון יקיריהם.
 
חברי הקהילה הזקוקים לתמיכה מוזמנים להגיש בקשה לסיוע דרך משרדי הקהילה. בנוסף, מענקים ניתנים עבור אנשים המופנים לקרן על ידי חבר קהילה. כל הבקשות מטופלות בסודיות.
 
במהלך השנים האחרונות, הענקנו, בין השאר, את התמיכות הבאות:
 

  • תמיכות נתנו לחברי קהילה וגם לאנשים שאינם חברי קהילה אשר עמדו בפני קשיים רפואיים ופיננסיים. מבין המשפחות הרבות בהם תמכה הקרן נציין משפחת מהגרים אשר נתנו לה תמיכה בטיפול שיניים.

  • נתנו מלגות למשתתפים בחוג הבר-בת מצווה של הקהילה.

  • ניתנה תמיכה לרכישת צעצועים חינוכיים עבור גן ילדים בבית ספר יסודי ערבי הסמוך לאבו תור.

  • מלגות נתנו לתלמידים בבית ספר תל"י בית חינוך, כדי לכסות את ההוצאות של רכישת מחשבים אישיים וסיוע למשפחות אשר התקשו במימון נסיעת ילדם למסע לפולין.

לתרומה באשראי לקרן צדקה  

קרן לחמא

לחמא הוא פרויקט צדקה קהילתי רגיש, המסייע לתושבים נזקקים בדרום ירושלים לצאת ממעגל העוני. מה שמבדיל בינינו לבין יוזמות הזנה אחרות הוא האנונימיות המוחלטת של הנתמכים בנוסף לחופש שלהם לבחור תוצרת טרייה ומוצרי מזון בהתאם להעדפותיהם.

העקרונות של לחמא פשוטים:

  • אנו חוברים לעובדים סוציאליים מקומיים ואנשי מקצוע שיודעים הכי טוב מי צריך לקבל את התמיכה שלנו.

  • זהות הנתמכים נותרת אנונימית.

  • התומכים שלנו תורמים סכום חודשי כדי לאפשר תיאום מקסימלי בין התמיכה לנתמכים, זאת כדי למקם את לחמא כשותף אמין לעבודה קדושה זו.

  • אנו מתמקדים במשפחות הנחושות להוציא את עצמן ממעגל העוני על ידי אמצעים של פיתוח מקצועי או אמצעים אחרים המבטיחים פרנסה.

  • בנוסף, אנו מאפשרים תמיכה במקרים של משברים הקשורים לעוני, במיוחד במהלך החגים.


בפועל, כך זה עובד:

 

בכל חודש סכום ייעודי נתרם על ידי חברי הקהילה ותורמים אחרים. אנו משתמשים בתרומה חודשית זו לרכישת שוברי מזון, המועברים למשרדי הרווחה המקומיים. לא ניתן להשתמש בשוברי מזון אלו לרכישת טבק או אלכוהול.


מהרגע הראשון, היינו המומים מהמקצוענות, המסירות ותשומת הלב לפרטים של העובדים הסוציאליים, שאיתם אנו משתפים פעולה. הם עדים לכך שאנחנו אכן משפיעים על חיי המשפחות.

 

בנוסף, אנו גאים לשתף פעולה עם 'התנועה ליהדות הרפורמית' ועמותת 'קרן בכבוד' הנותנת תקווה לבנות ובני נוער הלכודים במעגל העוני אשר פנו לתנועה הרפורמית בבקשה לסיוע.